Home > کارهای ما > درباره بابک بختیاری

بابک بختیاری، کارآفرین موفق ایرانی در بیست و هشتم مرداد ماه یکهزار و سیصد و هفتاد و پنج در تهران به دنیا آمد. کودکی و نوجوانی را به طریق مشابه هم سن و سالان خود گذراند، و اولین جرقه های خود اشتغالی زمانی به ذهن وی خطور کرد که پدرش به ورشکستگی دچار شد. پس از آن، وی بوفه های چندین مدرسه را اجاره نمود و برای اولین بار در زندگی خود، مدیریت یک سیستم زنجیره ای را –هرچند ابتدایی و کوچک- تجربه کرد. با تعطیل شدن مدارس در تابستانها، بوفه ها را رها نمود و به تاکسیرانی روی آورد. بعدها تجربه ای مختصر در امر فروش لوازم اداری دست دوم، سبب شد تا مرکز خرید و فروش لوازم اداری را در خیابان ولیعصر تهران برپا کند. این کسب و کار با آنکه برای بابک بختیاری پیشرفت روزافزونی به دنبال داشت، در نهایت به دلیل عدم تجربه کافی در حسابرسی و امور مالی، به ورشکستگی وی انجامید و بابک بختیاری را در سن 29 سالگی، با بدهی چند صد میلیون تومانی، راهی بند اقتصادی زندان اوین نمود. بابک بختیاری پس از سپردن وثیقه و آزادی موقت، و در شرایطی که مهلتی شش ماهه برای وصول معوقات مالی خود داشت، اقدام به شروع کسب و کاری نوین، مطابق با علایق دوران کودکی خود کرد. بنا بر گفته های خود، در دوران کودکی به بستنی های آب شده و ترکیب آن با اسمارتیز و میوه های مختلف علاقه بسیار داشته و این سبب شکل گیری ایده آیس پک در ذهن او شد. اولین شعبه از برند آیس پک در سال 1385 در نیاوران تاسیس گشت و طی مدت دو ماه، به بالغ بر صد و بیست شعبه در سرتاسر ایران رسید. آیس پک هم اکنون در کشورهای آلمان، استرالیا، عراق، عمان و آذربایجان نیز دارای شعب فعال می باشد. موفقیت چشمگیر برند آیس پک سبب آن شد که بابک بختیاری به عنوان جوان ترین کارآفرین ایرانی شناخته شود. وی در سال 1387 به عنوان کارآفرین برتر بخش خدمات در جشنواره ملی کارآفرینان برتر معرفی گشت و برند آیس پک نیز در سال 1388 به عنوان یکی از صد برند برتر ایران انتخاب شد. وی همچنین در سال 1387 عنوان کارآفرین برتر استان تهران را نصیب خود نمود.

به علاوه، آیس پک در سال 1397 موفق به دریافت استاندارد و مدرک بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال) شد. این استاندارد بیانگر الزامات و ویژگی های پایه برای گردشگری حلال و منطبق بر آموزه های شریعت اسلام است.

در سال 1390 بابک بختیاری با هدف ایجاد مسیری نو در بازار بستنی ایران، اقدام به تاسیس برند سال سال نمود. سال سال برندی متفاوت در زمینه ماست بستنی است که در حال حاضر 5 شعبه از آن در ایران فعالیت می

کنند. اما این پایان کار بابک بختیاری در زمینه بستنی نبود چرا که وی در سال 1394 برند خلاقانه توت طلایی را تاسیس کرد؛ برندی که در زمینه انواع بستنی، شیک، وافل، محصولات گرم و آبمیوه های ترکیبی همواره نوآوری را به مشتریان خود عرضه می کند. توت طلایی نیز به سرعت مورد علاقه و توجه مشتریان واقع شد و توانست در کمتر از یک سال، 40 شعبه را در سراسر ایران دایر نماید.

در اقدام بعدی، بابک بختیاری تصمیم به ورود به حوزه غذاهای اصیل ایرانی گرفت. ستارگان غذای شاندیز، برندی لوکس در زمینه غذاهای مذکور است که هم اکنون سه شعبه از آن در فرمانیه، شهرک غرب و شهر قزوین مشغول به فعالیت هستند. شعبه مرکزی برند غذای ستارگان شاندیز که در چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، نبش برج آسمان واقع است، دارای یک کافی شاپ در فضای باز نیز می باشد که با منوی مخصوص و متفاوت خود، همواره پذیرای مشتریان خود بوده است.

بابک بختیاری در سال 1396 تخصصی ترین برند خود به نام تکوک را ثبت و تاسیس نمود. تکوک برند مخصوص علاقه مندان قهوه، شکلات و کرپ می باشد.

در سال 1396، بابک بختیاری اقدام به تاسیس برندهای تنورک و چوبیک نمود. تنورک برندی نوین در زمینه فست فود است که بلافاصله پس از افتتاح اولین شعبه، با استقبال فوق العاده مشتریان و طرفداران فست فود مواجه گشت. برند تنورک، صاحب رکورد بیشترین تعداد واگذاری شعب، پیش از افتتاح اولین شعبه است. این برند با عرضه به صرفه محصولات با کیفیت خود در سراسر ایران، قصد دارد تا با اشتغال زایی و ایجاد رقابت، اقتصاد کشور و همچنین کیفیت محصولات فست فودی را در ایران افزایش دهد. شعب تنورک هم اکنون در تهران، کرج، بندرعباس، شیراز، کرمان، اصفهان، تبریز و سبزوار مشغول به فعالیت می باشند.

برند چوبیک نیز که مدتی کوتاه پس از تنورک افتتاح شد، از برندهای تخصصی بابک بختیاری در حوزه بستنی ایتالیایی جلاتو می باشد. چوبیک هم اکنون 4 شعبه در ایران دارد و با بهره گیری از یک تیم متخصص در امر بستنی های ایتالیایی، موج تازه ای را در عرصه رقابت در بازار بستنی جلاتو بوجود آورده است. شعبه مرکزی چوبیک در مجتمع تجاری عرش در آجودانیه واقع شده است.

آخرین نوآوری بابک بختیاری تا به امروز، برند الوبستنی می باشد. الوبستنی در سال 1397 تاسیس شد و اولین و تنها سیستم سفارش آنلاین و دلیوری بستنی در ایران به شمار می آید. مشتریان الوبستنی می توانند براحتی سفارش بستنی خود را در وب سایت و یا اپلیکیشن الوبستنی به ثبت رسانند و آن را سریعا در خانه یا محل کار خود، تحویل گرفته و نوش جان کنند.

بابک بختیاری از شروع فعالیت خود در عرصه کارآفرینی، همواره بر نقش و وظیفه خود به عنوان آموزش دهنده در عرصه های خود اشتغالی، برندینگ و بازاریابی تاکید داشته و طی سالیان حضور خود در بازار صنایع غذایی هیچ گاه از آموزش، راهنمایی و مشاوره به صاحبان کسب و کار و جوانانی که سودای کارآفرینی در سر دارند، فروگذار نکرده است. وی طی سالیان اخیر، همواره در حوزه های برندینگ، فرنچایزینگ، کارآفرینی و توسعه و تحلیل کسب و کار، پذیرای متقاضیان مشاوره بوده و به علاوه، بارها در جلسات، کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها و کارگاه های آموزشی اقدام به سخنرانی و مشاوره نموده است؛ سمینارهای آموزشی متعددی نیز در دانشگاه هایی چون دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه یزد، دانشگاه بوشهر، دانشگاه شاهرود، دانشگاه خوارزمی استان البرز و… با سخنرانی وی برگزار گردیده اند. به علاوه، بابک بختیاری تاکنون در برنامه های تلویزیونی اقتصادی چون پایش، پول کجاست و… در شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نیز در شبکه ایران کالا، به عنوان کارشناس در حوزه کارآفرینی حضور داشته است.

Construction Landing Page | Developed By Rara Theme Powered by WordPress